Kąpiel w Skrzypie Polnym

WŁAŚCIWOŚCI

Skrzyp polny  zawiera krzem rozpuszczalny w wodzie, sole mineralne, flawonoidy, saponiny i garbniki.
Posiada właściwości moczopędne, poprawiające przemianę materii i hamujące krwawienie. Spowalnia proces tworzenia się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.

ZALECENIA:

Bóle stawowo-kostne np. na zmianę pogody, bóle wzrostowe u dzieci; wypadanie dysku, ból głowy; zmęczenie fizyczne i psychiczne, stresy; pękające naczynka krwionośne, nadmierne pocenie się, gęsia skórka, trądzik, alergie skórne, łojotokowe zapalenie skóry  i ogólnie zły stan skóry. Uszczelnia naczynka krwionośne. Zatrucie pierwiastkami toksycznymi (arsen, kadm, ołów, rtęć, glin), przeziębienie i po okresie chorowania. Nadwaga, upławy, depresje, kamica szczawianowa (dodać kwiat lipy, kłączy perzu)
Zawarty w skrzypie krzem powoduje wnikanie przez skórę i uzupełnianie braku tego pierwiastka w organizmie. Czy brakuje tego pierwiastka możemy się dowiedzieć z analizy pierwiastkowej tkanki włosów. Przez skórę w trakcie kąpieli zachodzi oczyszczanie z toksyn i dlatego ważne jest, aby po wymoczeniu dobrze się wymyć mydłem i gąbką a ręcznikiem porządnie wytrzeć. Najlepszą porą dnia na taką kąpiel jest rano po spaniu, ale oczywiście dla osób które nie mogą sobie na to pozwolić odpowiedni będzie też wieczór.

SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA:

Potrzebne: 100 gram skrzypu polnego (sypany), woda.

  • Garść (100gram) skrzypu polnego wrzucić do garnka 5 litrowego zalać zimną wodą, zamieszać i odstawić na 5-10 godzin. Potem na małym ogniu zagotować, odstawić na 5 min, przecedzić wywar przez sitko do wanny z ciepłą wodą.
  • Zażywać kąpieli przez ok. 20-30 min. dolewając ciepłej wody - najlepiej zanurzyć się do poziomu serca - lub zanurzać się po szyję. Kąpiel nie może być za gorąca! osoby z niskim ciśnieniem uważać szczególnie na temperaturę.
  • Na koniec dokładnie się wyszorować  i wytrzeć.
  • Druga wersja kąpieli w skrzypie radzi nie wycierać się oraz pozwolić wyschnąć i wchłonąć krzem przez odparowanie wody, ale to dla osób, które nie mają toksyn w organizmie. Sprawdzić możemy w analizie pierwiastkowej .

STOSOWANIE:

Kąpiele powtarzać co 3 dni. Efekty widoczne pojawiają się po kilku kąpielach, ale na efekty zdrowotne czekamy dłużej 6 m-cy do 2 lat. Przy długim stosowaniu skrzypu koniecznie trzeba przyjmować wit.B1 albo B complex - naturalnego pochodzenia.

Skrzyp można tanio kupić w torbach 0,5kg i 1kg w sklepie zielarskim np. w Lublinie ul. Podzamcze.


powrót
powered by: Propeller
wykonane przez: araneo